Skazany na nieśmiertelność

Czy D.B. Cooper, jeden z najbardziej tajemniczych przestępców wszech czasów, nadal żyje? Nad tym problemem od ponad 30 lat głowią się agenci FBI.

W 1971 roku D.B.Cooper wsiadł do samolotu linii Northwest Orient i zagroził, że wysadzi maszynę w powietrze, jeśli nie otrzyma 200 tysięcy dolarów i spadochronu. Żądania porywacza zostały spełnione, a on sam wyskoczył z samolotu i słuch po nim zaginął. Brawurowe przestępstwo nie dawało spokoju ówczesnemu szefowi FBI Edgarowi Hooverowi. Śledztwo w tej sprawie należało do najkosztowniejszych w historii agencji, a sam Cooper stał się bohaterem popkultury. Dla tysięcy młodych ludzi pokolenia dzieci kwiatów był on idolem, który dał prztyczka w nos wszechpotężnemu szefowi FBI.

Niedawno śledztwo w sprawie Coopera znowu nabrało tempa. Być może dzięki niezwykłej popularności serialu „Skazany na śmierć”, w którym D.B. żył, odsiadywał wyrok za inne przestępstwo i pomagał głównym bohaterom w ucieczce z zakładu karnego. FBI opublikowało w tym czasie na swoich stronach internetowych wszystkie dowody oraz poszlaki zebrane przez lata w tej sprawie i zwróciło się z prośbą o pomoc. Agencja liczy pewnie na to, że ktoś zna starszego pana, który przy kieliszku opowiada o tym, jak wyskoczył z samolotu z workiem pieniędzy…


Jedna z teorii w tej sprawie mówi, że D.B. Cooper najprawdopodobniej nie przeżył skoku z lecącego samolotu: nie był doświadczonym skoczkiem ani nie zaplanował dokładnie trasy samolotu. Jego ciała nigdy nie znaleziono, a w 1980 roku pewien chłopiec wyłowił z rzeki Kolumbia 5800 USD, które były częścią okupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>