Historia trójnogiego mężczyzny

Kliknij i zobacz więcej!

Francesco Lentini, który urodził się w 1889 roku na Sycylii, miał najprawdziwszą trzecią nogę. Był 12, czy tam 12 i 1/2 dzieckiem w rodzinie. Jego „brat bliźniak” składał się z jednej nogi i kompletu narządów rozrodczych, przyrośniętych bezpośrednio do jego kręgosłupa.

Trzecia noga była mała, zdeformowana i bolesna. Tak więc, Lentini miał trzy nogi, szesnaście palców, dwa penisy i cztery jądra. Aby jeszcze bardziej skomplikować życie temu człowiekowi, bogowie dali mu nogi o boleśnie różnych długościach.

Kliknij i zobacz więcej!

Lekarze nie amputowali pasożytniczego bliźniaka, obawiając się, że skończy się to dla Francesco całkowitym paraliżem.  Ojciec i matka małego kaleki oddali go ciotce na wychowanie, która jednak szybko oddała go do szkoły z internatem. Jako dziecko, Lentini nienawidził dodatkowej kończyny.

Kliknij i zobacz więcej!

Lentini dowiedział się, że mogło być jeszcze gorzej, przecież dzieci rodzą się także bez nóg. To zmotywowało go do pracy nad sobą: Frank nauczył się nie tylko chodzić na trzech nogach, ale biegać, skakać na linie, jeździć na rowerze, na koniu.

Kiedy podrósł wyjechał do USA, gdzie w końcu znalazł pracę… w cyrku, gdzie prowadził The Lentini Show i w końcu dostał amerykańskie obywatelstwo.

Kliknij i zobacz więcej!

Z wiekiem jego ułomność zeszła na drugi plan. Lentini był kochany przez publiczność i rówieśników, był bardzo ciekawym rozmówcą, potrafił żartować. Urokowi mężczyzny o trzech nogach uległa młoda dama o imieniu Teresa Murray.

Para wzięła ślub i dorobili się czwórki zdrowych dzieci. Lentini zmarł w 1966 roku.

 

 

Źródło: wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>