Kod Biblii

Czym jest Kod Biblii? Jest to ukryty w niej przekaz, opisujący wydarzenia, które nastąpiły tysiące lat po jej powstaniu. Przepowiadane w Biblii tragiczne wypadki kilkakrotnie już, na naszych oczach, sprawdziły się co do joty. Nie ma jednak żadnego sposobu sprawdzenia, czy spełnią się zawarte w Biblii przepowiednie dotyczące przyszłości.
Kod Biblii odkrył izraelski matematyk Elijah Rips, którego wkrótce zaczął wspierać dziennikarz Michael Drosnin. Rips to jeden z największych na świecie specjalistów w dziedzinie teorii grup, działu matematyki o kluczowym znaczeniu dla fizyki kwantowej. Odkrycia te potwierdzili wybitni matematycy z Harvardu, Yale oraz Uniwersytetu Hebrajskiego.

Nawet Newton był pewien, że Biblia zawiera zaszyfrowany kod i za wszelką cenę chciał go odczytać, do swoich ostatnich dni poszukiwał ukrytego przekazu. A jednak, choć starał się stosować nawet najbardziej wyrafinowane modele matematyczne, wszelkie jego wysiłki spełzały na niczym.

Ripsowi udało się, gdyż dysponował on narzędziem, którego siedemnastowieczny fizyk nie miał – komputerem. Z jego pomocą Rips odnalazł zaszyfrowane słowa, których pojawienie się na zasadzie losowego przypadku jest statystycznie nieprawdopodobne.

Istnienie kodu pozwalającego odczytać w Biblii więcej, niż wskazywałaby na to jej powszechnie znana treść, zostało odkryte w oryginalnej hebrajskiej wersji Starego Testamentu, w formie takiej, w jakiej niegdyś był on spisany.

Rips stworzył skomplikowany model matematyczny, który, będąc uzupełnieniem programu komputerowego, potwierdził, iż Stary Testament zawiera zaszyfrowane, znaczące informacje.

O niesłychanym odkryciu dokonanym w Izraelu dowiedział się główny specjalista do łamania szyfrów w tajnej przybudówce amerykańskiego Narodowego Urzędu Bezpieczeństwa, działającej pod Waszyngtonem, Harold Gans. Napisał on swój własny program komputerowy i poszukał tych samych danych, o których istnieniu twierdził Rips. O dziwo – informacje rzeczywiście tam były. Daty urodzin i śmierci znanych postaci były zaszyfrowane wraz z imionami i nazwiskami. Gansowi wydało się to nieprawdopodobne.

Ukryty przekaz Biblii jest całkowicie ekumeniczny, zapisane wiadomości mogą dotyczyć każdego. Odczytać je można jednak wyłącznie po hebrajsku, gdyż właśnie to jest język, w którym Biblia została napisana.

W Biblii zakodowane zostały informacje dotyczące przeszłości i przyszłości w sposób, który z pewnością nie ma nic wspólnego z losowym pojawieniem się kombinacji znaków. Podobne zjawisko nie wystąpiło w żadnym innym tekście.

Biblia zabudowana jest jak olbrzymia krzyżówka. W niej zaś, od początku do końca tekstu, zakodowane są słowa, łączące się w ukrytą opowieść. Z badań Ripsa wynikało, że odczytanie szyfru polega na przeskakiwaniu co cztery, dwanaście lub pięćdziesiąt znaków; a wyznaczone w ten sposób litery tworzą słowo. Przeskakuje się przez x znaków, bierze się jeden, potem znów przeskakuje się o x znaków, i tak dalej, aż odczytamy ukrytą wiadomość.

W Piśmie Świętym znajdują się zaszyfrowane treści – w formie powiązanych ze sobą słów – których odczytanie pozwala wydobyć znaczące informacje. Wraz z „Bill Clinton” pojawił się wyraz „prezydent”. Z „lądowaniem na Księżycu” – „statek kosmiczny” i „Apollo 11”. Z „Hitlerem” słowo „hitlerowcy”, z „Kennedym” zaś – „Dallas”.

W Biblii istnieje zapis tysiąca wydarzeń z dziejów świata. Informacje okazywały się zwykle równie szczegółowe, jak artykuły prasowe; w Pięcioksięgu, od Księgi Rodzaju po Księgę Powtórzonego Prawa, można było odnaleźć zaszyfrowane nazwiska, daty i miejsca. Niejednokrotnie też zawczasu można było odkryć, co się może wydarzyć.

W biblii znalazły się przepowiednie zabójstwa Anwara Sadata, Icchaka Rabina, jak również Johna i Roberta Kennedych. Poza tym na stronicach Pisma Świętego pojawiają się przepowiednie setek wydarzeń, które wstrząsnęły światem, od II wojny światowej po aferę Waterate, od Holocaustu po Hiroszimę, lądowanie człowieka na Księżycu czy zderzenie komety z Jowiszem.

Słowa „Hitler” i „naziści” zaszyfrowane są wraz ze słowem „rzeź”. „W Niemczech” łączy się z „naziści” oraz „Berlin”. Nazwisko człowieka, który koordynował operację eksterminacji Żydów w obozach koncentracyjnych, „Eichmann”, zostało splecione z wyrazami „piece” i „zagłada”.

W tekście są też wszyscy przywódcy z okresu II wojny światowej – „Roosevelt”, „Churchill”, „Stalin”, „Hitler”. „Ameryka” i „wojna o niepodległość” pojawiają się razem, co więcej, towarzyszy im data 1776. „Napoleon” zaszyfrowany wraz z „Francją”, lecz także z „Waterloo” i z „Elbą”. Komunistyczna „rewolucja” październikowa towarzysząca „Rosji” połączona jest również z rokiem „1917”.

Nagłe włączenie Amerykanów do wojny, czyli japoński atak na Pearl Harbor, odnotowany jest w zaszyfrowanym tekście Biblii z dużą precyzją. To samo można powiedzieć o bombie zrzuconej na Hiroszimę.

W Biblii zostały odnotowane wszystkie zamachy, które wpłynęły na bieg współczesnej historii – zabójstwo Abrahama Lincolna, Mahatmy Gandhiego, Anwara Sadata, Icchaka Rabina oraz braci Kennedych.

Biblia zapowiadała również masakrę trzydziestu Arabów w meczecie Al Aksa, w lutym 1994 roku, czy wydarzenia z marca 1995 kiedy to członkowie japońskiej sekty religijnej podłożyli ładunek z toksycznym gazem w tunelach tokijskiego metra. 19 kwietnia tego samego roku w Oklahoma City wybuchła ciężarówka – pułapka – to również Biblia przewidziała.

Wśród zaszyfrowanych informacji nie brak także twórców sztuki. „Homer” jest określany jaki „grecki poeta”. „Szekspir” pojawia się łącznie z jego dziełami „Hamlet” i „Makbet”. „Beethoven” oraz „Johann Bach” zapisani są razem, ze informacją „kompozytorzy niemieccy”, a „Mozart” określany jest jako „kompozytor” „muzyki”. „Rembrandt” łączy się z „holenderski” i „malarz”. „Picasso” łączy się z „artysta”.

Poza tym Edison, Newton i Einstein zostali w Biblii umieszczeni z właściwym określeniem ich dokonań.

Jeżeli chodzi o zabójstwo, Icchaka Rabina, żaden zbieg okoliczności nie wchodzi tu w grę. W jednym miejscu w Starym Testamencie, gdzie nazwisko „, Icchak Rabin” pojawia się w pełnym brzmieniu, krzyżuje się ono ze słowami „zabójca, który zabił”. Zaszyfrowana informacja zawiera ponadto określenie, kiedy to nastąpi (w roku hebrajskim rozpoczynającym się we wrześniu 1995). Premier zginął 4 listopada 1995 roku.

Po odkryciu ukrytej przepowiedni Drosnin próbował dotrzeć do premiera, lecz ten zlekceważył to ostrzeżenie.

W lipcu 1994 roku byliśmy świadkami największej w dziejach naszego Układu Słonecznego eksplozji, zderzenia komety z Jowiszem, z siłą ponad miliarda megaton; powstałe wówczas ogniste kule osiągały rozmiary Ziemi. Na dwa miesiące przed kataklizmem Drosnin odnalazł w Biblii krzyżujące się słowa „Jowisz” i „kometa”. W zaszyfrowanym tekście, w Księdze Izajasza, pojawia się również dokładna data zderzenia – 16 lipca. A zatem wydarzenie, które astronomowie byli w stanie przewidzieć w zaledwie dwumiesięcznym wyprzedzeniem, w Biblii zostało zapisane 3000 lat temu.

Rankiem 25 lutego 1996 roku miała miejsce straszliwa akcja terrorystyczna w Izraelu. Palestyński zamachowiec wysadził w powietrze jadący po ulicach Jerozolimy autobus z 23 pasażerami. Było to straszliwe świadectwo kodu Biblii, bowiem słowa „autobus”, „Jerozolima” i „eksplozja” pojawiły się razem. Pojawiła się nawet nazwa ulicy wraz z dokładnym określeniem miejsca i słowem „terror” pojawiła się data luty 1996.

Nie można jednak w żadnym wypadku powiedzieć, czy w Biblii ukryte były informacje w stylu przepowiedni Nostradamusa, które można odnieść do czegokolwiek, co się wydarzy. Wiedza zawarta w Biblii jest równie precyzyjna jak telewizyjne wiadomości.

Lecz jeśli Rips ma rację i w Biblii naprawdę można odnaleźć zaszyfrowane informacje, jeśli księga ta rzeczywiście zawiera przepowiednie przyszłości, to nauka w obecnym stanie nie jest jeszcze zdolna w pełni tego wyjaśnić. Trudno się więc dziwić, że niektórzy badacze uznają tę tezę za nieprawdziwą. Jednakże najznakomitsi uczeni, którzy mieli okazję badać zawartość Biblii, potwierdzają istnienie szyfru.

Czy Biblia mówi nam o tym, co się rzeczywiście wydarzy, czy też tylko opisuje to, co wydarzyć się może? Może są to jedynie informacje o możliwym przebiegu wydarzeń, na które nie jesteśmy z góry skazani, a to co się stanie, zależy od tego, co zrobimy. Czy Kod Biblii jest dowodem na istnienie Boga? Dla Eliego Ripsa tak. Matematyk twierdzi, że to mocny, naukowo potwierdzony argument. Jednakże chociaż istnieją dowody na prawdziwość szyfru, czy są one dowodem na istnienie Boga?

Według Ripsa kodu nie mogła ułożyć żadna istota ludzka. Jeżeli rzeczywiście to wszystko jest tam zapisane, to musiała zaszyfrować to jakaś istota nadprzyrodzona, obdarzona niewyobrażalną dla nas inteligencją. Na Przekaz był bez wątpienia ułożony przez jakiś Rozum, zdolny do przepowiadania przyszłości. Rozum ten zdawał sobie sprawę z przyszłego zagrożenia i ułożył taki szyfr, który będzie można odczytać dopiero, gdy ludzkość osiągnie dostateczny poziom rozwoju technologicznego. Jeśli kod Biblii jest ostrzeżeniem dla świata, to skąd może pochodzić? Kto spojrzał 3000 lat wprzód i zapisał przyszłość Biblii?

Na podstawie: Michael Drosnin „Kod Biblii”, Wydawnictwo W.A.B. Źródła zdjęć [1] [2]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>