Monika, królowa plaży

Są takie piosenki, które już kilku pokoleniom Polaków kojarzą się z wakacjami, rozbrzmiewając z głośników na plażach i przy basenach. Do ścisłej czołówki należy przebój skomponowany i zaśpiewany przez Rudiego Schubertha z Wałami Jagiellońskimi. Wprawdzie tekst do „Moniki, dziewczyny ratownika” napisał Tadeusz Leśniak, ale Rudi doskonale wiedział, o czym śpiewa – sam był ratownikiem.

- Urodziłem się w Gdańsku, kocham wodę i znakomicie pływam. Jestem dobrym obserwatorem, nieraz podglądałem nad Bałtykiem takie pikantne historie z przystojnymi ratownikami i ich pięknymi dziewczynami w rolach głównych…

Miłość piosenkarza do wody zaczęła się jednak pechowo – jako chłopiec omal się nie utopił. Postanowił wtedy, że doskonale nauczy się pływać.

- Tak dobrze się nauczyłem, że zostałem ratownikiem. To było w harcerstwie, gdzie uzyskałem tytuł młodszego ratownika wodnego. I pilnowałem plaży, choć nie nad morzem, ale na Mazurach. Strzegłem swojego odcinka tak dobrze, że nikt się nie utopił – śmieje się Schuberth. Dodaje jednak, że zajęcie ratownika nie zawsze jest takie miłe, na jakie wygląda. – Musiałem brać udział w smutnych poszukiwaniach topielca.

Jednak nie jako ratownik a gwiazdor estrady był obiektem westchnień „Monik”, które po koncertach ustawiały się w kolejce po autograf, eksponując przy okazji swoje walory.

- Zawsze rysowałem im serduszka na moim zdjęciu – opowiada muzyk. Ale żadna z wielbicielek, nawet najpiękniejsza, nie miała szansy skraść jego serca. Od wielu lat należy ono do żony Małgorzaty. Poznali się, kiedy ona miała 17 lat, a on 21. Pobrali się w 10. rocznicę zawarcia znajomości.

- Mam jedną żoną i niezmienne uczucia wobec niej – deklaruje piosenkarz.

A co z Moniką? Od kabareciarza trudno oczekiwać poważnej odpowiedzi.

- Ona żyje, jest na plażach, opala się, kąpie w morzu. Ratownicy otaczają ją muskularnym ramieniem. Ciągle się z nią spotykam. Mówimy sobie wtedy „cześć” i każde leci w swoją stronę…

Źródło: Na żywo, Źródło zdjęcia [1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>