Odeszli zbyt wcześnie…

Znalezione obrazy dla zapytania zmarłe gwiazdy

Dzisiaj 1 listopada, dzień wspominania ludzi, którzy zmarli. Różne portale przypominają kto odszedł w tym roku. Warto jednak powspominać niezwykłych ludzi z branży show-biznesu, którzy odeszli zdecydowanie za wcześnie, a ich śmierci zabolały nas najbardziej. Były to śmierci zbyt wczesne, zbyt niespodziewane, a ci ludzie odeszli z tego świata zdecydowanie za szybko. Dzięki swojej osobowości, charyzmie i dokonaniom artystycznym zapisali się w naszych głowach i sercach na bardzo długo. Mieli wszelkie predyspozycje, aby osiągnąć sukces. Byli młodzi, nad wyraz utalentowani, stworzyli niezapomniane role, nagrali wspaniałe płyty. Niestety, ich świetnie rozwijające się kariery przekreśliła nagła śmierć. Powody przedwczesnej śmierci tych osób były różne: przedawkowanie narkotyków, samobójstwa, wypadki, choroby… Oto 13 wspaniałych osób, których już z nami nie ma.

1. Heath Ledger

Znalezione obrazy dla zapytania Heath Ledger

22 stycznia 2008 roku nagła śmierć przerwała karierę Heatha Ledgera. Aktor zmarł na skutek przypadkowego przedawkowania środków uspokajających, niedługo po ogromnym sukcesie „Tajemnicy Brokeback Mountain”. Aktor miał 29 lat. Podczas swojego krótkiego życia, Heath Ledger zagrał w 19 filmach, z których wiele przyniosło mu uznanie krytyków, liczne nominacje i nagrody, w tym BAFTA, Złoty Glob i Oscar. Do historii przeszły jego role w takich filmach jak „Tajemnica Brokeback Mountain”, „Candy”, „Ned Kelly” oraz „Mroczny Rycerz”. W tym ostatnim zagrał Jokera, przeciwnika Batmana, czym przyćmił nawet głównego bohatera. 22 lutego 2009 za tę właśnie rolę otrzymał pośmiertnie Oscara. W imieniu Heatha statuetkę nagrodę odebrała jego rodzina – matka, ojciec i siostra. Została ona przekazana córce Heatha, Matildzie.

2. Paul Walker

Znalezione obrazy dla zapytania Paul Walker

Aktor, najbardziej znany z serii filmów „Szybcy i wściekli” miał 40 lat gdy zginął w wypadku drogowym 30 listopada 2013 roku. Walker razem ze swym kolegą jechał sportowym porsche. W miejscowości Santa Clarita pędzący z dużą prędkością samochód wypadł z drogi, uderzył w drzewo, a następnie stanął w płomieniach. Walker i jego kolega zginęli na miejscu, aktor nie kierował samochodem, lecz był pasażerem. 

3. Brittany Murphy

Znalezione obrazy dla zapytania Brittany Murphy

Aktorka Brittany Murphy w chwili śmierci miała tylko 32 lata. Najbardziej znana była z takich filmów jak „Słodkie zmartwienia”, „Przerwana lekcja muzyki”, „Nowożeńcy” oraz „Sin City – Miasto grzechu”. Aktorka zmarła 20 grudnia 2009 roku z powodu rozległego zapalenia płuc i ostrej anemii. Co ciekawe, rok później w tym samym domu zmarł jej mąż Simon Monjack. Wstępne diagnozy wykazały, że do zapalenia płuc i niedokrwistości u aktorki i jej męża przyczyniła się toksyczna pleść w domu.

4. Anna Przybylska

Znalezione obrazy dla zapytania Anna Przybylska

Jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych polskich aktorek zmarła 5 października 2014 roku po ciężkiej walce z nowotworem trzustki, z którym zmagała się od roku. W lipcu 2013 roku przeszła operację. Jak sama przyznała, był to przełomowy moment. Całkowicie przewartościowała swoje życie. Postanowiła zrezygnować z pracy zawodowej, poświęciła się rodzinie. Ostatnie miesiące spędziła z bliskimi.

5. Ewa Sałacka

Znalezione obrazy dla zapytania Ewa Sałacka

Pod koniec lipca 2006 roku zdarzyła się tragedia, w którą nikt ze znajomych aktorki Ewy Sałackiej nie potrafił uwierzyć. Aktorka wypoczywała na działce nad Zalewem Zegrzyńskim. Nie zauważyła, że do jej szklanki z sokiem wpadła osa, na której jad była uczulona. Ewa Sałacka zmarła w następstwie wstrząsu anafilaktycznego. Miała 49 lat.

6. Natasha Richardson

Znalezione obrazy dla zapytania Natasha Richardson black white photo

16 marca 2009 roku brytyjska aktorka Natasha Richardson brała lekcje jazdy na nartach. W pewnej chwili straciła równowagę i zsunęła się w dół stoku. Szybko jednak wstała i uśmiechnięta zdecydowała, że nie chce nawet widzieć lekarza. Nikt nawet nie podejrzewał, że to z pozoru błahe zdarzenie zakończy się dla aktorki tragicznie. Już po godzinie Natasha zaczęła odczuwać silne bóle głowy. Z kurortu narciarskiego w kanadyjskiej prowincji Quebec, w którym przebywała, została przewieziona do miejscowego Centre Hospitalier Laurentien. Stamtąd przetransportowano ją do szpitala w Montrealu. Była w stanie śmierci mózgowej. Zmarła dwa dni później w wieku 46 lat.

7. Philip Seymour Hoffman

Znalezione obrazy dla zapytania Philip Seymour Hoffman black white photo

Ciało Hoffmana znaleziono 2 lutego 2014 roku w jego mieszkaniu na Manhattanie. Przyczyną śmierci 46-letniego aktora było przedawkowanie narkotyków. Aktor współpracował z takimi reżyserami jak Paul Thomas Anderson, Cameron Crowe, Spike Lee i Anthony Minghella. Przełom w karierze Hoffmana nastąpił wraz z rolą u Paula Thomasa Andersona w „Boogie Nights”. Duże uznanie przyniosła mu rola pisarza Trumana Capote w filmie biograficznym „Capote” w reżyserii Bennetta Millera. Otrzymał za tę kreację m.in. Złotego Globa, nagrodę BAFTA oraz Oscara w kategorii najlepsza główna rola męska. Zagrał m.in. w „Magnolii”, „Big Lebowskim”, „Naiwniaku” „Mistrzu” i „Igrzyskach śmierci”.

8. Amy Winehouse

Znalezione obrazy dla zapytania Amy Winehouse

Piosenkarka zmarła 23 lipca 2011 w wieku 28 lat. Gwiazdę znaleziono martwą w jej londyńskim domu. Sama wezwała karetkę. Gdy lekarze przyjechali, nic już nie dało się zrobić. Amy zabił koktajl z wódki i tabletek ecstasy. Znajomi Winehouse twierdzili, że feralnego wieczoru widzieli ją ze znanym dilerem. Miała kupić kokainę, heroinę, ketaminę i ecstasy. Ich zdaniem to właśnie ta ostatnia pigułka zabiła gwiazdę.

9. Brad Renfro

Znalezione obrazy dla zapytania Brad Renfro black white photo

Debiutował w 1994 roku jako dzieciak z problemami w filmie „Klient”, a w trakcie swojej kariery zagrał w 25 filmach, kilku filmach krótkometrażowych i w jednym serialu. Cały też czas walczył z uzależnieniami. Zmarł z powodu przypadkowego przedawkowania heroiny i morfiny 15 stycznia 2008 roku. Miał tylko 26 lat.

10. James Dean

Znalezione obrazy dla zapytania james dean

30 września 1955 roku, 24-letni James Dean wraz ze swoim mechanikiem wsiadł do Porsche 550, które nazywał „Mały łajdak”. Pędzili z prędkością 88 kilometrów na godzinę. Porsche Deana zderzyło się z samochodem jadącym z naprzeciwka. – Koleś się zatrzyma, przecież nas widzi – tak brzmiały ostatnie słowa aktora przed wypadkiem. James Dean zmarł po przewiezieniu do szpitala. Chociaż aktor zagrał tylko w trzech filmach, to niedługo po swojej śmierci stał się ikoną popkultury. Duży wpływ na to miała rola zbuntowanego nastolatka w filmie „Buntownik bez powodu” z 1955 roku. Po nim aktor zagrał jeszcze w dwóch kolejnych: „Na wschód od Edenu” oraz „Olbrzym” za każdym razem zbierając pozytywne recenzje. Mimo gry tylko w trzech filmach, jest wspominany do dziś.

11. River Phoenix

Znalezione obrazy dla zapytania River Phoenix white black photo

River Phoenix – jeden z najbardziej utalentowanych aktorów Hollywood – zmarł 31 października 1993 roku na skutek przedawkowania narkotyków w wieku 23 lat. Prawdopodobnie został poczęstowany przez jednego z gości klubu The Viper Room, w którym bawił się z przyjaciółmi, mieszaniną kokainy z heroiną. Zmarł w ramionach swojego młodszego brata, Joaquina. Nagranie, na którym zrozpaczony Joaquin dzwoni pod 911, szukając pomocy, wyciekło do mediów.

River Phoenix pierwszy duży sukces osiągnął już w wieku 18 lat, kiedy to został nominowany do Oscara i Złotego Globu za rolę w Straconych latach Sidneya Lumeta. Zagrał również w takich hitach jak „Indiana Jones i ostatnia krucjata” oraz „Moje własne Idaho”.

12. Waldemar Goszcz

Znaleziony obraz

Waldemar Goszcz miał być nowym amantem polskiego kina, ale zdążył zagrać tylko w kilku produkcjach (m.in. w serialu „Adam i Ewa”). 24 stycznia 2003 pod Ostródą prowadzona przez 29-letniego aktora i wokalistę lancia lybra, jadąca z nadmierną prędkością, zderzyła się z czerwonym fordem escortem. W wypadku ciężko ranni zostali Radosław Pazura i Filip Siejka. Waldemar Goszcz zginął na miejscu.

13. Cory Monteith

Znalezione obrazy dla zapytania Cory Monteith

Cory Monteith najbardziej znany był z roli Finna Hudsona w serialu Glee. Za tę rolę otrzymał nagrodę Teen Choice. Monteith już jako 12-latek zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Przez swoje uzależnienia w wieku 16 lat rzucił szkołę, zaś trzy lata później udał się na odwyk. Zmarł w 2013 roku, z powodu toksycznego połączenia alkoholu i heroiny. Miał 31 lat.

Źródła zdjęć: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>